Четвер, 30 БерезняСайт працює у тестовому режимі

У Смілянському лісгоспі розповіли про правила лісозаготівлі

0 0
Read Time:1 Minute, 41 Second

Смілянське лісове господарство пояснило, чи можна збирати сухостій і як придбати дрова у державному лісовому господарстві.

Згідно з Лісовим кодексом України виняткове право на заготівлю деревини має постійний лісокористувач. Законно заготівлю деревини можна проводити лише за наявності виданого у відповідному порядку лісокористувачу спеціального дозволу – лісорубного квитка. На визначених ділянках можуть використовуватися лише ті лісові ресурси й лише в тому об’ємі, що передбачені виданим спеціальним дозволом. Тому не важливо: сухостійні, зломи, живі дерева або частини дерев людина буде заготовляти на дрова чи для інших власних потреб, якщо немає лісорубного квитка – це порушення лісового законодавства та вважається незаконною рубкою.

Лісозаготівля – робота з підвищеною небезпекою для життя та здоров’я людини. Нею мають право займатися лише працівники із відповідною кваліфікацією.

Порядок заготівлі другорядних лісових матеріалів і здійснення побічних користувань в лісах України регламентує постанова КМУ №449. Заготівля пеньків, кори, деревної зелені для потреб виробничої та комерційної діяльності відносяться до спеціального використання та провадяться на підставі лісового квитка і тільки у межах відведених земельних ділянок лісового фонду. Форма лісового квитка і порядок його видачі визначаються законодавством.

При цьому збір громадянами у лісах дикорослих трав’янистих рослин, квітів, грибів, ягід, горіхів та інших плодів для власного споживання належить до загального використання лісових ресурсів і провадиться безкоштовно.

До слова, враховуючи відносно кризову паливну ситуацію в країні і діючи згідно з чинним законодавством, громадяни можуть купувати дрова для опалювальних потреб у найближчих до них лісгоспах/лісництвах.

Де і як купити?

  1. Реалізація дров непромислового використання населенню для опалення у держлісгоспах відбувається за наступною процедурою:
  2. Необхідно звернутися до контори лісгоспу чи лісництва із заявою. У заяві повинен бути вказаний обсяг деревини (до 15 м.куб.), адреса проживання, паспортні дані та індивідуальний податковий номер покупця. Під час подання заяви особа отримує від координатора реалізації дров для населення контактні дані представника лісництва, відповідального за відпуск дров.
  3. Отримати та оплатити рахунок, відповідно до вказаного в заяві об’єму деревини. Здійснити оплату можна через термінал у лісництві, у будь-якому відділенні банку або через інтернет-банкінг (Приват 24 тощо).
  4. Повідомити телефоном представника лісництва про здійснену оплату для відвантаження деревини.
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Залишити відповідь