Понеділок, 30 СічняСайт працює у тестовому режимі

Прокуратура пояснила ситуацію з «машбудом»

0 0
Read Time:2 Minute, 45 Second

У Черкаській обласній прокуратурі відповіли на звинувачення Віталія Купрія у корупційній діяльності та неналежному розгляді заяв.

Віталій Купрій 18 серпня оприлюднив у себе на сторінці відеозвернення, у якому переконує, що «керівник Черкаської обласної прокуратури покриває Смілянську злочинну групу, яка ухиляється від сплати податків».

Поширення такої інформації не могло залишитися без реакції Черкаської обласної прокуратури.

12.08.2022 до Черкаської обласної прокуратури адвокатом Самсоненком В. В. та головою громадської організації «Маємо право» Купрієм В. М. подано два звернення щодо правомірності користування ПрАТ «Смілянський машинобудівний завод» земельною ділянкою площею 16 га в місті Сміла й ухилення підприємством від сплати податку за землю, а також одне звернення від суміжного з товариством власника нерухомості щодо конфлікту під час використання (ремонту) об’єкту.

Як у зверненні, так і у відео автори вважають, що ПрАТ «Смілянський машинобудівний завод» має укласти договір оренди земельних ділянок, а не користуватися ними на підставі державного акту на право постійного користування на землю. Відповідно, оренда землі зумовить збільшення розміру надходжень до бюджету у вигляді плати за землю.

Установлено, що на цей час ПрАТ «Смілянський машинобудівний завод» є власником майнового комплексу по вулиці Незалежності, 67 у Смілі та за цією ж адресою на підставі державного акту на право постійного користування від 29.12.2001 володіє трьома земельними ділянками загальною площею 16,0046 га.

Набуття ВАТ «Смілянський машинобудівний завод» права постійного користування спірною земельною ділянкою відбулося в порядку правонаступництва після державного підприємства ВО «Смілянський машинобудівний завод» за наслідками приватизаційної процедури з переходом всіх прав та обов’язків, у тому числі щодо права постійного землекористування.

У подальшому зміна типу товариства з публічного на приватне не спричинила припинення права постійного користування на раніше набуту в установленому законом порядку земельну ділянку.

У зв’язку з відчуженням частини належного товариству нерухомого майна по вулиці Незалежності, 67 у місті Сміла, право користування на частину земель, на яких розташоване відчужене майно, перейшло до інших суб’єктів господарювання. Укладено договори оренди відповідних земельних ділянок із Смілянською міською радою, сплачується орендна плата.

Також необхідно зазначити, що пункт 6 розділу «Перехідні положення» Земельного кодексу України було визначено обов’язок користувачів земель переоформити земельні ділянки з постійного користування у договори оренди. Однак рішенням Конституційного Суду України від 22.09.2005 № 5-рп/2005 (справа № 1-17/2005) цю норму визнано неконституційною й констатовано, що користувачі не можуть втрачати раніше надане їм право постійного користування земельною ділянкою, що й здійснює підприємство.

Стосовно доводів авторів звернення про вчинення злочину, а саме ухилення від сплати податків, установлено, що за ПрАТ «Смілянський машинобудівний завод» наявна заборгованість із сплати за землю в розмірі 66 тис. грн, котра виникла з березня поточного року.

Для кваліфікації діяння за статтею 212 КК України необхідна мінімальна сума такого ухилення в розмірі три тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що станом на 2022 рік становить понад 3,7 млн грн.

Реєстрація кримінальних проваджень за відсутності ознак складу злочину лише вчиняє тиск на бізнес та не відповідає нормам Кримінального процесуального кодексу України.

Стягнення ж податкової заборгованості належить до повноважень інших органів державної влади.

Стосовно третього звернення від суміжного з Товариством власника нерухомості щодо конфлікту в ході використання (ремонту) об’єкта, про що Віталій Купрій у своєму повідомленні в соцмережі Фейсбук не згадує, варто зазначити, що прокуратура не бере участі у спорах приватних юридичних та фізичних осіб з приводу розпорядження, володіння та користування їхнім (спірним) майном.

Підстав для вжиття заходів кримінально-правового характеру за вказаним фактом не встановлено.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Залишити відповідь