Понеділок, 30 СічняСайт працює у тестовому режимі

Поради від поліції у випадку нападу собаки

0 0
Read Time:3 Minute, 2 Second

Поліція продовжує ділитися корисними порадами, цього разу розповіли, як діяти у разі нападу собаки і яку відповідальність може понести її господар.

Одразу після нападу собаки потрібно звернутися до закладу охорони здоров’я. Адже необхідно отримати не лише медичну допомогу, а й отримати довідку, в якій буде зазначено факт нападу тварини. Також потерпілому потрібно буде звернутися до поліції та заявити про ситуацію, що склалася. Це можна зробити за допомогою письмового звернення, або телефонного дзвінка на 102.

У разі порушення відповідних правил тримання собак, або у разі заподіяння тваринами негативних наслідків, їх власники можуть бути притягнуті до адміністративної, кримінальної та цивільної відповідальності.

Адміністративна відповідальність

Відповідно до чинного в Україні законодавства собаки є об’єктом права власності і тому власники мають нести за них весь тягар відповідальності.

Так, у випадку порушення правил, якими забороняється вигул собак без повідків, намордників і в невстановлених для вигулу місцях власники будуть нести адміністративну відповідальність за ст. 154 Кодексу України про адміністративні правопорушення, яка передбачає накладання штрафу у розмірі від 170 до 340 гривень;

*після повторного правопорушення штраф збільшується – від 340 до 510 гривень;

*у випадку заподіяння шкоди майну чи здоров’ю людини власнику тварини загрожує штраф від 3400 до 5100 гривень з конфіскацією тварини;

Кримінальна відповідальність

У випадку, якщо потерпілому внаслідок бездіяльності господаря собаки були нанесені середньої тяжкості або тяжкі тілесні ушкодження (ступінь тяжкості визначає експертиза), такий господар може бути притягнутий до кримінальної відповідальності за вчинення злочину, передбаченого ст. 128 Кримінального кодексу України, яка передбачає громадські роботи на строк від ста п’ятдесяти до двохсот сорока годин або виправні роботи на строк до двох років, або обмеженням волі чи позбавлення волі на строк до двох років;

Цивільна відповідальність

Якщо в результаті нападу собаки було завдано шкоду майну чи здоров’ю потерпілого, або йому були завдані відповідні немайнові втрати, він має право на відшкодування матеріальної (майнової) та моральної шкоди, що передбачено ст.ст. 1166-1167 Цивільного Кодексу України.

При цьому, якщо собака є джерелом підвищеної небезпеки, то право на відшкодування збитків виникає незалежно від наявності вини її власника. Утримання собак, що відносяться до службових собак та собак бійцівських порід відноситься до джерела підвищеної небезпеки.

Минулого року набув чинності Закон, що посилює відповідальність за жорстоке поводження з тваринами.

Зокрема, законом забороняється:

 • бити, вбивати, отруювати чи калічити домашніх тварин;
 • дарувати домашніх тварин як призи, нагороди чи премії;
 • завдавати домашнім тваринам болю, страждання або пригнічення;
 • дресирувати тварин у спосіб, що завдає шкоди здоров’ю тварини та її загальному стану;
 • умертвляти тварин шляхом утоплення, задушення, використання електричного струму та речовин, що призводять до отруєння;
 • жебракувати з тваринами;
 • залишати тварину в закритому салоні автомобіля за відсутності в ньому людини при температурі повітря більше +20?С та менше +5?С.
 • замуровувати тварин у підвальних приміщеннях;
 • залишати домашню тварину прив’язаною, якщо довжина прив’язі становить менше 20 метрів, крім собак, що виконують сторожові функції, для яких така довжина має становити не менше 10 метрів;
 • залишати тварину без можливості сховатися у приміщенні, споруді тощо, прив’язаною під дією прямого сонячного проміння при температурі повітря більше +20 С або менше 0 С.
 • залишати домашню тварину прив’язаною без нагляду у громадських місцях чи місцях скупчення людей (поблизу зупинок, магазинів тощо), а також прив’язувати тварин до транспортних засобів та примушувати до бігу за моторними транспортними засобами.

Жорстоке поводження з тваринами карається обмеженням волі на строк від 1 до 3 років або позбавленням волі на строк від 2 до 3 років з конфіскацією тварини.

У випадку, коли ці дії кривдник вчинить у присутності малолітньої чи неповнолітньої особи – покарання передбачено у вигляді позбавлення волі на строк від 3 до 5 років з конфіскацією тварини.

Позбавленням волі від 5 до 8 років з конфіскацією тварини караються дії, вчинені з особливою жорстокістю або щодо двох і більше тварин, або повторно чи групою осіб.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Залишити відповідь