Неділя, 26 БерезняСайт працює у тестовому режимі

Побільшало випадків шахрайства

0 0
Read Time:1 Minute, 19 Second
Дедалі частіше громадяни стають жертвами шахраїв – щоденно близько 10 кримінальних справ реєструється за фактом телефонного або інтернет-шахрайства.

Розповсюдженим серед шахрайських схем є інтернет-шахрайство, що побудовано на вигідних умовах та терміновому продажу речей через мережу Інтернет.

Так, щоб отримати товар, покупець повинен перерахувати всю суму або значний відсоток від вартості. Після перерахування коштів шахрай обриває зв’язок.

Також махінації з банківськими картками все ще залишаються найпопулярнішими серед шахрайств, а тому в прокуратурі наголошують, коли телефонує невідомий номер та хтось представляється співробітником служби безпеки банку, варто одразу покласти слухавку і ні в якому разі не повідомляти незнайомцям дані своєї банківської картки.

У випадку надходження смс-повідомлень щодо блокування картки, за достовірною інформацією необхідно звертатися за номерами телефонів банківської установи, які зазначені на платіжній картці або на офіційних сайтах банків, в яких обслуговується клієнт.

Актуальними є і телефонні шахрайства, коли невідомий телефонує до жертви та повідомляє, що близька людина скоїла злочин чи потрапила у складну життєву ситуацію, і вимагає грошей. Розгублені люди, замість того, аби з’ясувати всі обставини та хоча б зателефонувати родичу, про якого йде мова, домовляються з незнайомцями та передають їм гроші.

Набули популярності і смс-розсилки з повідомленнями про виграш автомобіля або грошовий приз. Для отримання «виграшу» зловмисники просять перевести на рахунки певну суму коштів, мотивуючи це необхідністю сплати різні податки, транспортні витрати тощо. Після отримання грошей вони, як в усіх попередніх випадках, перестають виходити на зв’язок або ж просять перевести додаткові суми на оформлення виграшу.

«Просимо громадян бути пильними, адже ваша безпека у ваших руках. Не будьте легкою здобиччю для шахраїв та аферистів», – звертаються в Черкаській обласній прокуратурі.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Залишити відповідь