Понеділок, 30 СічняСайт працює у тестовому режимі

Московський патріархат захопив церкву в Теклине

3 2
Read Time:1 Minute, 30 Second

Поки Україна втрачає Героїв у боротьбі за свою Незалежність, московський патріархат захоплює храми, що перейшли до Православної церкви України.

На Смілянщині, у селі Теклине, уже чотири тижні віряни не можуть потрапити до церкви, котру збудували власноруч. Усе тому, що прихильники московського патріархату на чолі з колишньою церковною старостою повісили на храм замок і не пускають ані вірян, ані священника, називаючи їх у дусі російської пропаганди «розкольниками».

А почалося все у лютому, коли після повномасштабного вторгнення росії під час богослужіння священник Олександр Гаган не пом’янув російського патріарха Кирила та митрополита Онуфрія, адже вони не засудили війну росії проти України. Як з’ясувалося потім, для деяких «вірян» головним є поминання церковних чинів, а не молитва до Бога. Тож за їхніми скаргами, отця Олександра Черкаська єпархія мп прибрала з парафії села Теклине. Проте своєю більшістю парафіяни і щирі патріоти України, наперекір волі прихильників Кирила і Онуфрія, домоглися його повернення.

Зрозумівши, що йти проти більшості досить складно, тодішня церковна староста, без дозволу релігійної громади і її юридичного очільника змінила в церкві замки і нікому не дала дублікати ключів. Зроблено це було з єдиною метою – мати повний контроль над церковною громадою.

У результаті вона її досягнула: голосувати про перехід у ПЦУ громаді довелося в приміщенні сільського клубу, адже староста не відчинила церкву, бо результат зборів був очевидний. Одноголосним рішенням релігійної громади церква Свято-Покрови Божої Матері перейшла в Православну церкву України.

І якщо цими словами зазвичай закінчують історії про боротьбу з московським патріархатом, то у випадку села Теклине – це лише початок.

Прийняте рішення лише розв’язало прихильникам «русского міра» руки. Вони, нехтуючи законом про декомунізацію, вивісили на церкві табличку «вулиця Леніна». Зневажаючи односільчан, не дають відспівувати померлих у храмі. А віряни разом із священником вимушені молитися під зачиненими дверима просто неба.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
25 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
75 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Залишити відповідь