Четвер, 30 БерезняСайт працює у тестовому режимі

Лісівники заглиблюються в деталі роботи

0 0
Read Time:1 Minute, 21 Second

У Смілянському лісовому господарстві провели семінар для лісничих усіх навколишніх лісництв, щоб ознайомити зі способами рубки догляду.

Догляд за лісом – складний процес, що вимагає чітких знань та вмінь, великих затрат праці і коштів на його проведення. Зокрема, це стосується і молодняків. Дуже важливим є вчасне проведення рубок догляду, тобто їх періодичність та повторюваність із метою дотримання балансу порід на площі.

Саме тому в Смілянському держлісгоспі, на базі Городищенського лісництва, відбулася нарада-семінар для помічників лісничих усіх лісництв: Смілянського, Сунківського, Мліївського, Будянського, Городощенського та Володимирівського. На порядку денному такі рубки догляду: освітлення, прочищення, проріджування та прохідні. Конкретніше – методика їх проведення та основоположні моменти.

Під керівництвом головного лісничого держпідприємства Дениса Івлєва та начальника відділу лісового господарства В’ячеслава Куліша помічники лісничих оглянули ділянки, на яких необхідні або вже проведені вище вказані лісогосподарські роботи.

Освітлення та прочищення – види рубок догляду в молодняках. Вони мають велике значення, адже забезпечують формування бажаного складу насадження шляхом догляду за головними породами та вирубуванням другорядних порід.

Перед цими заходами на ділянках, що потребують рубки, закладаються пробні площі – найтиповіші частини лісового насадження, що є еталоном для здійснення догляду на всій площі ділянки.

Наступний етап – проріджування та прохідні – це рубки, які проводяться у середньовікових та пристигаючих деревостанах. Їх суть – створення високоякісного та екологічностійкого лісу, що в майбутньому гарантує отримання високої товарності деревини.

На всіх видах рубок догляду дуже важливі ретельність та відповідальність лісівників, адже навіть малий недогляд може нівелювати всю роботу над створенням високопродуктивного якісного лісу.

Для досягнення цього результату необхідно чітко знати вимоги до проведення рубок догляду, методики їх планування та здійснення. Нарада-семінар дала змогу помічникам лісничих в практичному аспекті зрозуміти та освоїти всі тонкощі даної лісогосподарської роботи.

Лісгосп

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Залишити відповідь