П’ятниця, 31 БерезняСайт працює у тестовому режимі

Лісівники розвиваються у сфері захисту дерев

0 0
Read Time:1 Minute, 23 Second

У Смілянському лісовому господарстві лісівники вчаться розрізняти шкідників, визначати їхній вплив на хвойні дерева та перешкоджати йому.

Там, де гарний ліс, завжди знайдеться місце і шкідникам. Для них то ласий шматок. Для лісівників же першочергове завдання – це збереження лісових масивів, підтримка їх гарного здорового стану. Тож захист лісу від небажаних паразитичних втручань потребує ретельної підготовки, знань та навичок.

У ДП «Смілянський лісгосп» на базі Сунківського лісництва відбулася інформативна нарада щодо захисту хвойних лісів від шкідників і хвороб.

На чолі із головним лісничим підприємства Денисом Івлєвим та інженером з охорони та захисту лісу Віталієм Фендюром помічники лісничих усіх підпорядкованих лісгоспу лісництв ознайомилися із проблемою та закріпили низку важливих моментів. Серед основних – виявлення стовбурових шкідників хвойних порід, способи обліку та контроль динаміки їх чисельності. Звісно, тут варто проаналізувати й вивчити і методи боротьби із ними.

Лісгосп

Аналізуючи систематичні спостереження, бачимо, що через поступові зміни клімату та гідрологічного режиму хвойні насадження стають дедалі слабшими й тим самим приваблюють все більше шкідників. Таким чином вторинні шкідники переходять до первинних.

Залежно від характеру живлення шкідники лісу підрозділяються на хвоє- і листогризучих (первинних), пошкоджуючи здорові деревні рослини; стовбурових (вторинних), що пошкоджують вже ослаблені дерева.

Найперше завдання наради – ознайомлення зі спектром шкідників, які спостерігаються у зоні діяльності підприємства; їх видами, результатами впливу. Її учасники оглянули дерева, які вже піддалися пошкодженню – побачили наслідки життєдіяльності шкідників, характерні пошкодження деревини та всихання лісу.

Крім того, одна із цілей наради – формування вмінь визначати та проєктувати відповідні послідовні заходи стосовно пошкоджених дерев: можливе відновлення, санітарні догляди, розміщення феромонних пасток для обліку шкідників, правильне документальне оформлення пошкоджених дерев до осередків та проведення моніторингу їх подальшого стану.

Нагадаємо, що минулого тижня смілянські лісівники ознайомлювалися з новітніми технологіями догляду за рослинами.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Залишити відповідь