Неділя, 26 БерезняСайт працює у тестовому режимі

Черкаське видавництво відновило роботу

0 0
Read Time:1 Minute, 45 Second

Черкаське видавництво, що з початку повномасштабного вторгнення не працювало, нарешті відновило роботу. Мотивацією повернутися до книгодрукування стали численні запити військових.

«Треба було військові частини забезпечити журналами обліку», – в інтерв’ю Суспільному пояснила директорка Юлія Чабаненко.

Згодом відновили роботу і над випуском книг, які автори замовили ще до 24 лютого. За цей період надрукували дванадцять.

Один із перших авторів, які озвалися – Станіслав Мазурик. Він видав свою першу збірку поезій. Також у Берлін поїхала хрестоматія «Історія Чеченської республіки Ічкерія». «Це видання, які почалися до війни, але закінчилися вже під час воєнного стану», – поділилася директорка видавництва.

Юлія Чабаненко
Юлія Чабаненко, фотографія Суспільного

Потреба, з її слів, нині є й у виданнях, пов’язаних з війною. У колективі, додала вона, усе намагаються робити на позитиві:

«У нашому видавництві розробили такий щоденник, де щодня треба опрацьовувати сторіночку, виконувати завдання та аналізувати свої емоції, щоб залишатися позитивним».

Збиральниця продукції типографії Лариса Поліщук розповіла: від початку повномасштабного вторгнення роботи менше не стало, а от терміни готовності видання зменшилися.

«Деякої роботи навіть додалося. Влітку у нас не дуже багато замовлень, а цього літа їх більше», – зазначила жінка.

Лариса Поліщук
Лариса Поліщук, фотографія Суспільного

Ціни на матеріали зросли на 50%, розповіла Юлія Чабаненко. Найбільша проблема з папером: в Україні його не виготовляють, тому інколи доводиться тижнями чекати постачання із закордону.

«Логістика нині порушена. А буває таке, що, наприклад, потрібної щільності паперу немає. Тоді беремо трохи тонший, якщо є в наявності, якщо немає часу чекати», – розповіла вона.

Знаходять альтернативу і державним замовленням, які на період воєнного стану скасували:

«Складніше знайти спонсорів, бо все фінансування йде на ЗСУ і це важливо, це потрібно. Державні програми скоротили: всі проєкти, всі програми, які були до повномасштабної війни, нині не працюють. Зате з’являються грантові програми».

Усі потреби у замовленнях, які створювали до війни, поступово повертаються, розповіла графічна дизайнерка Анастасія Білокінь.

«Продовжуємо робити те, що робили до війни. Після першого місяця було важко перемкнутися, але робота допомогла. Ти не читаєш новини кожні три секунди робота поглинає повністю», – зазначила вона.

Попри певні труднощі, жінка у всьому шукає позитив, і вірить: після перемоги роботи додасться.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Залишити відповідь